איסט ביי

טיול אביבי בפארק האזורי גארין Garin Regional Park

מאת: טלילה גולן

על התפר שבין הערים יוניון סיטי והייווארד, במרומי הגבעות, ישנם שני פארקים צמודים עם מערכת שבילים משותפת, ואלו הם Garin Regional Park ו- Dry Creek Regional Park. אלו פארקים שהיו פעם חוות ותיקות ששטחן נתרם או נרכש ע"י רשות הפארקים האזורית, ה- East Bay Regional Park District. כיף...Read More »


טיול בשמורת דון אדוארדס

מאת: טלילה גולן

קשה להיות תקועים כל היום בין ארבעה קירות והמזל הוא שעדיין אפשר לצאת לטייל בקרבת הבית. להרבה מהאנשים ששאלו אותי בתקופה האחרונה היכן כדאי לטייל בימים אלה המלצתי על טיול בשמורת דון אדוארדס- Don Edwards San Francisco Bay National Wildlife Refuge.

שמורה זו הוקמה ב-1972 על מנת לשמר...Read More »


טיול בפארק היהלום השחור (Black Diamond Regional Park)

מאת: טלילה גולן

היהלום השחור הוא הפחם. בחציה השני של המאה ה-19 היו מצפון להר דיאבלו מכרות פחם שפירנסו חמש עיירות שונות. אחרי שסיימו לכרות שם פחם עברו לכריית חול לבניה עד שגם פעילות זו פסקה ועיירות הכורים ננטשו. בשנת 1970 עבר שטח גדול של אזור מכרות הפחם לרשות הפארקים האזורית...Read More »


טיולי טבע והיסטוריה בעיר פרימונט

מאת: טלילה גולן

באזור המפרץ פרימונט נתפשת כ'עיר שינה' או כצוואר הבקבוק התעבורתי בקומיוט שבין עמק הסיליקון והאיסט ביי. שתי ההנחות נכונות למדי, אבל מעבר להן, פרימונט היא גם יעד מצויין לטיולי טבע וליום-יומיים של בילוי משפחתי כיפי.

כמו ניו יורק, פרימונט חוברה לה יחדיו מכמה ישויות מוניציפליות שקדמו לה, וגם לפרימונט...Read More »


האגמים וחופי הרחצה המומלצים באזור האיסט ביי

מאת: טלילה גולן

הקיץ הגיע ואיתו עונת הרחצה. ישראלים שכבר ניסו את חופי האוקיינוס פה למדו מהר מאוד שחוף הים כאן הוא לבטן-גב בלבד ושבשביל לטבול בים צריך חליפת צלילה והרבה אומץ.

באיסט ביי יש היצע מגוון של אגמים ולגונות באיזור המפרץ בהם ניתן לטבול במים לא מוכלרים בנוף טבעי, בשיתוף...Read More »


יריד מחוז אלמידה: ההוויה האמריקאית במלוא תפארתה

מאת: טלילה גולן

היום אני ממליצה לא על טיול כי אם על ארוע – היריד של מחוז אלאמידה.

היריד הזה הוא ארוע ענקי המתקיים מידי קיץ בעיר פלזנטון ונמשך שלושה שבועות תמימים. ברוב המחוזות בקליפורניה מתקיים יריד שנתי (גם במחוז סנטה קלרה יש), אבל זה של מחוז אלאמידה עובר גם...Read More »


אביב 2018: טיולי פריחה מומלצים

מאת: טלילה גולן

כל שנה מזג האויר שונה קצת. לא אותן הטמפרטורות, לא אותה כמות משקעים, ולא באותו התיזמון. לא מפתיע אם כן, שגם אזורי הפריחה היפים אינם אותם המקומות בכל אביב. מקומות שפרחו נפלא בשנה שעברה כמו מישור קאריזו או הפארק הלאומי פינאקלס אינם מציגים מופע ראווה נפלא האביב הזה....Read More »


Sycamore Grove Park: מסלול משפחתי חביב לחורף

מאת: טלילה גולן

לאוהבי הטיולים אני ממליצה כאן על מסלול יפה בפארק נחמד המתאים במיוחד לעונת החורף. הפארק נקרא Sycamore Grove Park, וזהו פארק עירוני יפה בדרום העיר Livermore שבמזרח המפרץ, כשעה נסיעה מסאניוויל.

הפארק היה פעם שטח חווה ובו יקב שכיום הוא מבנה היסטורי. את העדויות לחווה הפוריה שהיתה פה בעבר...Read More »


עשר פינות חמד מומלצות בברקלי

מאת: דלית גבירצמן

הן תמיד נראות לי כמו שתי אחיות, קרובות זו לזו, אך כה שונות. האחת צבעונית ותוססת, אוהבת לחגוג ולבלות ולא ממש עושה חשבון לאף אחד. היא נהנתנית, חסרת מעצורים ומרהיבה ביופיה, ובשל כך מושכת אליה רבים העולים אליה לרגל ונשבים בקסמה. ואילו השניה, היא האינטלקטואלית מבין השתים. היא...Read More »


חדש באיסט ביי: פארק Vargas Plateau

מאת: טלילה גולן

מזל טוב! פארק חדש נפתח באיסט ביי. לידת הפארק הזה היתה קשה ורוויה במכשולים, אבל עכשיו סוף כל סוף נפתח לציבור הפארק Vargas Plateau Regional Park. (רמת וארגאס)

הפארק הזה נמצא בצפון מזרח פרימונט, ובמקרה גם בדיוק מעל הבית שלי, אז יצאתי לבדוק אותו...Read More »


8 מסלולים יפים עם מפלי מים באזור העמק והמפרץ

תרגום: חגית אזולאי-רוזנס

החורף היה גשום במיוחד, ויש לנו את המפלים כהוכחה! בחרו יום יבש אחרי הגשמים, וצאו לאחד הפארקים המקומיים האלה, המציעים למטיילים ההרפתקנים מפלי מים שופעים. קחו בחשבון שיהיה קצת בוץ, אבל זה שווה את ההנאה מפלא הטבע המופלא הזה.

Uvas Canyon...Read More »


טיול לשבת: שביל המפל שבפארק עמק סן פדרו

מאת: טלילה גולן
החורף הנוכחי משתדל מאוד לפצות על הבצורת הממושכת, וכתוצאה רבים משבילי הטיולים באזור נסחפו, הוצפו, או הפכו לבוץ חלקלק, מסלול הטיול עליו אני ממליצה פה נשאר בשלמותו וביפיו, אף מספק תצפית יפה (אם כי מרחוק) על מפל מהגבוהים שבאזורנו – מפל ברוקס.
ההמלצה שלי היא...Read More »

טיול אביבי בפארק טילדן בברקלי

מאת: טלילה גולן

האביב בעיצומו וזה כיף לראות את כל הגבעות הירוקות ואת הנחלים שוטפים באון בעקבות הגשמים הטובים שקיבלנו עד כה.

על פארק טילדן שממזרח לברקלי כבר נכתב פה בעבר, אבל היום אני ממליצה על מסלול ליד מרכז הטבע וליטל פארם (אם אתם באים עם ילדים הזהרו שלא לפתוח את זמנכם...Read More »


Shadow Cliffs: האגם שפתוח לרחצה בכל השנה

מאת: טלילה גולן
רשות הפארקים האזורית של האיסט ביי מפעילה לא מעט אזורי שחיה באגמים המקומיים (שכולם למעשה מאגרי מים המשמשים גם לפעילויות נופש). כמעט כולם גם נסגרים לשחיה בסוף ספטמבר.  
אבל האגם של פארק Shadow Cliffs שבעיירה פלזנטון פתוח לרחצה כל השנה (אם כי בחורף...Read More »

טיול אביבי לפסגת וולמר

מאת: טלילה גולן

אני מאוד אוהבת את האביב באזור המפרץ, ובמיוחד אני אוהבת לראות את שלל הצבעים של פרחי הבר על הגבעות במזרח. אחד הפארקים הפופולאריים ביותר באזור הוא פארק טילדן שנמצא ממזרח לברקלי. בפארק הזה ישנן אטרקציות רבות לילדים ולמבוגרים Read More »


יותר מדוגמית של יוסמיטי: הפארק האזורי סונול

מאת: טלילה גולן

כבר כתבו לפני על הפארק הנפלא הזה פה. על ההליכה היפה אל המקום בו נחל האלאמידה מתחתר בקניון סלעי מרהיב שהוכתר בכינוי ׳יוסמיטי הקטן׳. אני רוצה לחזק ולהוסיף: עכשיו זה ה-זמן ללכת לשם! הנחל זורם יפה והמפלים מרהיבים למראה. הגבעות עוד...Read More »


ביקור בקפה החתולים הראשון בארצות הברית

מאת: עומר שוברט

בשבוע שעבר, קצת לפני שראיתי את דייויד בלאט מובס מול גולדן סטייט, הייתי צריך להעביר כמה שעות באוקלנד.

אני אוהב את אוקלנד. בעיקר כי בכל פעם שאני מגיע לעיר הזאת, משהו מתחדש בה. עוד מסעדה מסקרנת, עוד בר שמתחשק לשבת בו, עוד אזור שלפתע נהפך...Read More »


סיור בחווה ההיסטורית בארדנווד

מאת: טלילה גולן

בין מחפשי הזהב הגיע לאזורנו ב-1849 גם בחור בשם ג׳ורג׳ וושינגטון פטרסון, אבל במקום לחפש זהב הוא הקים את אחת החוות הראשונות באזור, בקרבת שפך נחל האלאמידה קרוב למפרץ. מר פטרסון עשה חיל פה. הוא גם התחתן ובנה לו ולאשתו אחוזה נאה אותה הוריש...Read More »


העליה לפסגת המיסיון

מאת: טלילה גולן
לאורך צידו המזרחי של המפרץ נמתח רכס גבעות עגלגלות ומתונות שיפוע. את ההרמוניה הקשתית הזאת מפרה פסגת המסיון שממזרח לעיר פרימונט, הנישאת לגובה 767 מטרים ובולטת מעל כל הגבעות שמסביב, ולה פסגה תלולה וחדה בצורת פירמידה.
פסגת המיסיון, שהיא נקודת ציון בולטת לנוסעים בחציו...Read More »

מסלולון חורפי על פסגת Mount Diablo

הפסגה של Mt. Diablo, בבוקר יום חורפי, מזמנת תצפית יפיפיה מ – Mt. Lassen ועד לשער הזהב. הפסגה של ההר יפיפיה, במיוחד עכשיו כשמורדות ההר מתחילים להוריק והאובך שוקע ומתפזר לקראת הצהריים. אמנם, הרוח יכולה לנשוב בחוזקה בעונה זו, אך ברגע שהשמש יוצאת ומאירה על המורדות של ההר, חושפת את המבנים...Read More »


שלושה סוגי ספורט חורף פחות שיגרתיים

טיול הליכה בשלג:

 Ceder Park sport hotel בצפון אגם טאהו (טראקי) הוא מלון עץ יחודי ומפנק, המציע מלבד מלון מסעדה טובה וחברת הדרכת טיולים בשלג. טיולי הליכה בשלג באיזור זה, הם חווייה אחרת עם נופי פסגות שהם שילוב של כחול ולבן שאין...Read More »


נשנושים באוקלנד

מאת: סיגל קלטר

נוסעים לאוקלנד, שוב! בעינַי, המפרץ המזרחי הוא כמו נסיעה לארץ אחרת, הרפתקאה שקַל ליַישֵם אותה; בכל זאת, השפה, הגִינונים, הכסף והחוקים מוכרים לי. וכשנמאס- הבית הוא תמיד כשעה נסיעה ומאפשר חזרה להרפתקאה יותר מאוחר, מתי שמתחשק.

כשתגיעו לפארק בסונול (Sunol), תשכחו בן רגע שאתם נמצאים רק מיילים ספורים מהמולת הכבישים הסואנים של האיסט ביי.
הפארק, המשתרע על פני 6858 אקרים בגבעות האיסט ביי, טומן בחובו מסלולי טיול רבים, סלעים מרהיבים, פרחי בר ובעלי חיים רבים.
מסלולי ההליכה אינם קלים במיוחד ואף...Read More »

טילדן פארק

באיזור של טילדן פארק אפשר למצוא מִגוָן פעילויות מעבר להַייקִינג הרגיל והיפה בעונה הזו. בכל מקרה, קחו איתכם סלטים או סנדוויצ'ים והרבה נישנושים. אוויר צח, הוצאת אנרגיה בהליכה וגם סתם מנוחה ידועים בזירוז הרעב. אבל בדרך העולה בכל זאת...Read More »


טיול בברקלי

מאת: גלית גרוס ואיילה אורמן-טל

יום טיול בעיר מהעבר השני

אל תחמיצו יום טיול בעיר ברקלי. סעו לכיוון הקמפוס של אוניברסיטת ברקלי והביטו במבנים המרשימים של האוניברסיטה. סיירו בגן הבוטני של האוניברסיטה שכולל צמחים נדירים ומיוחדים.

הילדים ישמחו ללכת ולטפס בשבילי הגן ולמצוא פינות...Read More »


אוקלנד - לא מה שחשבתם

בשנת 2011 זכתה אוקלנד במקום העשירי כעיר הנוחה ביותר להליכה בארה"ב. עם מקומות מקסימים כמו אגם מרית וארץ האגדות, כנסיות, מבנים ארכיטקטוניים מרהיבים ומוזיאונים, אוקלנד היא בהחלט מקום ששווה לבקר בו.  זהו מסע רגלי בעיר עם השוני התרבותי הרחב ביותר בארה"ב

מאת סיגל קלטר

בשנים 1875-1874 נבנה סכר על נחל סן לאנדרו, והאגם שנוצר נקרא על שמו של המהנדס שתכנן ופיקח על בניית רוב הסכרים באזור המפרץ – Anthony Chabot. אגם שבו (Lake Chabot) שימש בזמנו כמאגר המים העיקרי לערי מזרח המפרץ. גם כעת הוא מוחזק כעתודת מים, אך עיקר תפקידו...Read More »


San Francisco – Oakland Bay Bridge

לראשונה בהיסטוריה יכולים הולכי רגל ורוכבי אופניים לעבור בשביל מיוחד ב

ישנן שלוש נקודות בדרך המאפשרות גישה לגשר:

1. ברחוב Shellmound באמריוויל (Emeryville), ממש מחוץ לסניף איקיאה (מסלול זה פתוח 24/7).

2. בפינת הרחובות Maritime ו-Burma באוקלנד (מסלול זה פתוח מ-6:00 בבוקר...Read More »


The Adventure Park at the Berkeley Marina – גן שעשועים מסוג אחר

הפארק יוצא הדופן הזה, הוא גן עדן לילדים האוהבים להתפרע בדמיון. בפארק רחב ידיים, ותתקשו למצוא בו מתקניים שגרתיים ומקובלים בגני שעשועים. כן תמצאו מבצרים, אוניות ומגדלים שנבנו על ידי מבקרים, אתגרים פיזיים וחברתיים, תוך כדי יצירה ומשחק. המקום שופע בחומרי גלם ליצירה...Read More »


Little Yosemite

המסלול שאנו מציעים הפעם הוא מסלול תצפית (Canyon View Trail) וירידה לקניון מצוקי שבתחתינו זורם בשצף מפתיע נחל, הוא נמשך כ3-5 מייל ומדית הקושי קלה עד בינונית (קחו בחשבון ירידה מעט תלולה לנחל ועליות מתונות (אך מניבות התנשפויות) בגבעות המוריקות מסביב.

 

סונול ואלמדה הם אגן הניקוז של הנחל שזורם במרכזו של...Read More »


קטיף דובדבנים

בתקופה זו של השנה מציעות למעלה מ-40 חוות באיזור ברנטווד (כולל Byron, Oakley, and Knightsen), אפשרות לבוא ולקטוף פירות וירקות בשטחן.

למעלה מ-640 אקרס של תוצרת המיועדת לקטיף ורק מחכה לבואכם, ועוד 200 אקרס של תוצרת שכבר נקטפה ומוצעת למכירה בחוות הללו.

למי שאינו מעוניין...Read More »


Hayward Shoreline

אם נסעתם פעם על גשר סן מטיאו, אולי שמתם לב לבית חום ישן הממוקם מצפון לו, בצד המזרחי של המפרץ. אותו בית חום שנראה כמט-ליפול (אל דאגה, הוא לא), נטוע בתוך אזור מלחות וקרוב יותר למפרץ הפתוח מאשר לאזור הבנוי של העיר הייוורד. במשך זמן רב תהיתי...Read More »


Mitchell Canyon, Mt. Diablo State Park

הר דיאבלו (Mt. Diablo) שבאיסט ביי הוא נקודת ציון בולטת ומוכרת, ואכן כבר הומלץ פה על הסטייט פארק של הר דיאבלו.

ההמלצה שלי היא למסלול מסוים מאוד בפארק הזה, מסלול שאינו מוכר מאוד וגם לא מטויל מאוד וגם אי אפשר להגיע אליו מתוך החלק...Read More »


  • Pingback: cheap nfl 18 coins xbox one for sale

  • Pingback: buy NBA 2K17 MT