בעניינים: המלצות השבוע

סן פרנסיסקו וחיפה מתחברות דרך אמנות

הקונסוליה הישראלית לצפון מערב ארה״ב שמחה להזמינכם לאירוע ראשון מסוגו – סן פרנסיסקו וחיפה, ערים תאומות, מתחברות דרך האומנות. המוזיאון היהודי העכשווי בסן פרנסיסקו יציג את התערוכה "לוי שטראוס: ההיסטוריה של הסגנון האמריקאי" ומוזיאוני חיפה יציגו את התערוכות "מרחבים במשבר", ואת תערוכת "מה יגידו השכנים". האירוע יהיה בהשתתפות ראש עיריית סן פרנסיסקו לונדון בריד, ראשת העיר חיפה ד"ר עינת קליש-רותם, הקונסול הכללי של צפון מערב האוקיינוס השקט, מר שלומי קופמן ויו"ר ועדת ערים תאומות חיפה-סן פרנסיסקו, בוב טנדלר.

מתי? יום ראשון 1.17, 10am

איפה? מפגש וובינר

עלות? חינם, יש להירשם מראש.

להרשמה לחצו כאן.

OFJCC: Mitzvah Day 2021

מזה 14 שנה, ביום הזכרון למרטין לותר קינג מתקיים ב-OFJCC שבפאלו אלטו ה"מצווה דיי", יום המעשים הטובים הגדול. מאות אנשים, ילדים ומבוגרים, מתנדבים בפרוייקטים שונים החל מהכנת ארוחות להומלסים, שמיכות לילדים נזקקים ועד לנקיון פארקים והכנת צעצועים לבעלי חיים בשלטרים. ב-18 בינואר המסורת תמשיך רק שהפעם האירוע יתקיים באופן מקוון, עם ארגונים שונים שיספרו על הפרוייקטים שהם מציעים ואתם בבית תוכלו לקחת בהם חלק.

מתי? יום שני, 1.18

איפה? אירוע אונליין

עלות? חינם

לפרטים והרשמה לחצו כאן.

סליחה על השאלה: חיסונים לקורונה

פאנל מומחים בנושא חיסוני הקורונה שיענה על שאלות שתרצו לדעת ויפיג קצת מהערפל סביב נושא החיסונים. בפאנל ישתתפו ד"ר יערה דרור- רופאת משפחה במרפאת מאונטיין ויו של Sutter Health, ד"ר שירית עינב- רופאה למחלות זיהומיות המתמקדת בחקר וירוסים, ד"ר טל רווה- מדענית בסטנפורד במכון לחקר תאי-גזע, עוסקת בעיקר בתחום של אימונותרפיה לסרטן ומחלות זיהומיות ולאחרונה עוסקת גם במחקרים על התגובה החיסונית לנגיף הקורונה. מנחה: ד"ר שרה בנסון-קונפורטי- רופאה בהכשרתה ויזמת טכנולוגית. לשליחת שאלות לפאנל טרם השידור מלאו טופס זה.

מתי? שלישי, 1.19, 8:30pm

איפה? מפגש זום ושידור חי בעמוד הפייסבוק של מרכז ישראלי

עלות? חינם

לפרטים נוספים לחצו כאן.

מעבדת חגים: ט"ו בשבט

"כך הולכים השותלים" שרנו בתור ילדים בגן לקראת חג ט"ו בשבט. האם אבותינו ואמותנו נטעו עצים בט"ו בשבט? אולי, אבל סבא וסבתא שלנו – בטוח שלא. מי החליט שט"ו בשבט הוא חג האילנות? למה נוטעים בו עצים? מהם מקורות החג, מהו סדר ט"ו בשבט ואיך כל זה קשור להסתדרות המורים? נחשוב יחד על המשמעות של החג דווקא במרחק מאדמת ארץ ישראל. המפגש במסגרת התוכנית חמישים גוונים של ה-ICC בהנחיית יעל יחיאלי.

מתי? יום רביעי, 20 בינואר, 8:30pm

איפה? מפגש זום

עלות? 12$

להרשמה לחצו כאן.

כנס המורות לעברית של עמק הסיליקון

בגד כפת, בית הספר לעברית של הקהילה הישראלית באזור המפרץ, מזמין את כל מורות ומורי העברית באזור לכנס השנתי להוראת העברית, עם מיטב המרצים והמרצות. הכנס פתוח למורים המלמדים בבתי ספר יהודיים, בבתי כנסת ובקולג' וכן באופן פרטי. הכנס יתקיים במתכונת אונליין ויציע מגוון הרצאות וסדנאות בנושאים רלוונטיים לתקופה זו וביניהם תקשורת מקרבת, הוראה היברידית ועוד.

מתי? יום ראשון, 1.24, 9am-1pm

איפה? מפגש זום

עלות? 20$

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן.

מיזם הסטולפרסטיין: מפעל אירופאי מיוחד במינו להנצחת השואה עם סילקה גיאורגי

את מיזם הסטולפרסטיין יזם האומן הגרמני גינטר דמניג ב-1992. משמעות המילה סטולפרסטיין היא אבני מכשול. אלו אבנים מבטון ועליהן לוחיות נחושת עליהן חקוקים שמותיהם ותאריכי חייהם של קורבנות הרדיפה ומחנות ההשמדה של הנאצים. הן משולבות במדרכות שליד מקום המגורים האחרון של הקורבנות. המיזם כבר היה נפוץ בגרמניה כשהובא גם לעיר איינדהובן, הולנד, ב-2009. כיום מונחות כ-10,000 אבנים כאלו בהולנד ובלגיה, ביותר מ-200 ערים.

במפגש אשר יזם מועדון צוותא תשוחח סילקה גיאורגי על מאמציה להביא את מיזם הסטולפרסטיין להנצחת השואה מגרמניה לאיינדהובן, הולנד. המפגש יתקיים בשפה האנגלית.

מתי? יום רביעי, 1.27, 11am

איפה? מפגש זום

עלות? 7$

להרשמה לחצו כאן.

סדר ט"ו בשבט ישראלי עם להקת מיומנה

צילום: גדי דגון

המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית מזמינה אתכם לחגיגת ט"ו בשבט ישראלית גדולה וחגיגית עם הרמת כוסית, קריאת סדר ט"ו בשבט ומופע לייב אינטראקטיבי של להקת הקצב הסוחפת "מיומנה". האירוע יתקיים בזום ויש להרשם אליו מראש.

מתי? יום חמישי, 1.28, 10am

איפה? אירוע זום

עלות? חינם

להרשמה לחצו כאן.

ערב חג ושיר: חגיגת ט”ו בשבט קהילתית

מרכז ישראלי לוס גאטוס יחד עם ההסתדרות הציונית העולמית- המחלקה לאירגון וקשר עם ישראלים בתפוצות, הבית הישראלי בסן פרנסיסקו ומחלקת ה-ICC בג’ייסיסי פאלו אלטו, חוברים יחדיו לאירוע מוזיקלי, כדי לחגוג ביחד עם הקהילה את ט”ו בשבט. נתכנס ונברך על 4 כוסיות, אותן נקדיש ליסודות בטבע- לאדמה, למים, לעצים ולשמש, כסדר הכוסיות בהגדת ט”ו בשבט שהוציאה ההסתדרות הציונית העולמית לכבוד החג. באירוע ישתתפו מר שלומי קופמן, הקונסול הכללי של ישראל בסן פרנסיסקו וסיגל ורדי שתנגן ותשיר.

לקבלת הגדת ט”ו בשבט ומילות השירים מבעוד מועד לחצו כאן.

מתי? 1.28, 8:30-9:30pm

איפה? שידור חי בעמודי הפייסבוק של הארגונים המשתתפים: מרכז ישראלי לוס גאטוס, ICC @JCC, WZO, הבית הישראלי בסן פרנסיסקו.

עלות? חינם

לפרטים לחצו כאן.

TU BISHVAT SEDER: A Virtual Tour following David Ben-Gurion in the Negev

ציור: עמית שמעוני

המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית מזמינה אתכם לציין את ט"ו בשבט באמצעות הצצה אל תוך עולמו של דוד בן גוריון, המנהיג יחיד שאישיותו החזקה ואהבתו הבלתי מעורערת למדינת ישראל כבשו את העולם. האירוע יתקיים בשפה האנגלית.

מתי? יום שני 2.1, 10am

איפה? מפגש זום

עלות? חינם

להרשמה לחצו כאן.

Ladybug Migration at Reinhardt Redwood Regional Park

מידי סתיו מגיעות פרות משה רבינו בהמוניהן ל- Reinhardt Redwood Regional Park וזו הזדמנות טובה לצאת לטיול רגלי של 1.5 מייל ובסופו לצפות במאות חיפושיות הפזורות ברחבי האיזור. החיפושיות שוהות באיזור בדרך כלל עד חודש פברואר.

איפה? Reinhardt Redwood Regional Park, 7867 Redwood Rd, Oakland, CA

עלות? חינם

לפרטים נוספים לחצו כאן.

Entwined: Wonderland of Lights at Golden Gate Park

לרגל חגיגות 150 שנה להקמתו של פארק הגולדן גייט הוקם ב-Peacock Meadow מיצג אורות גדול ומרשים של האמן צ'ארלס גאדקן. המיצג יפעל החל מה-1 בדצמבר ועד ה-29 בפברואר.

מתי? 12.1-2.29

איפה? Golden Gate Park, San Francisco, CA

עלות? חינם

לפרטים נוספים לחצו כאן.

Black Laughs Matter: Virtual Comedy Show

מופע סטאנדאפ המועבר בשידור חי הישר מסן פרנסיקו ונותן במה לקומיקאים מאיזורינו. האירוע מתקיים מידי יום שבת בשעה 8 בערב והוא ללא תשלום (אך יש להרשם מראש).

מתי? ימי שבת, 8 pm

איפה? מופע אונליין

עלות? חינם

לפרטים והרשמה לחצו כאן.

"בואי, בואי הברוכה": שמונה מפגשי לימוד על שבת

האם השבת היא סמל לבריאת העולם או ליציאת מצרים? כיצד תפסו המקובלים את השבת ולמה היא בכלל בלשון נקבה? מהי השבת של הֶשֶל, מהי שבת חילונית והאם אי פעם נבין מהי שבת במדינה יהודית ודמוקרטית? בשמונה מפגשי ערב מרתקים של ה-OFJCC בשיתוף עם בינ"ה נחקור מחדש דרך טקסט, מפגש, הרצאה וחברותא את נושא השבת. הסידרה תפרוס במשך שמונה שבועות, ע"י מורות ומורים מגוונים, את הסוגיות השונות הקשורות באחד היסודות החשובים בתרבות היהודית. ניתן להירשם לסדרה כולה או למפגשים בודדים. המפגשים ייערכו באנגלית ויתקיימו בזום.

מתי? ימי רביעי, 13 בינואר-3 במרץ, 7:00 בערב

איפה? מפגש אונליין

עלות? 118$ ל-8 מפגשים

להרשמה לחצו כאן.

Holidays For Heretics- חגים לכופרים (וכופרות)

ימי רביעי, 10:00 בבוקר עד ה-12 במאי

זואי ז'יק-פרטיק וטובה בירנבאום חוקרות את לוח השנה היהודי מנקודת מבט חילונית וחדשנית! הצטרפו אליהן בכל יום רביעי ב-10:00 בבוקר בעמוד הפייסבוק של הOFJCC! סיגל ורדי תהיה אורחת קבועה עם שיר מרגש, ובכל שבוע מתארח/ת יוצר/ת, מנהיג/ה או פשוט מישהו/מישהי שיש לה/ו מה לומר על החג המתקרב. (השיחה באנגלית).

*שימו לב, ביום רביעי, ה-25 בנובמבר לא יתקיים מפגש.

 

*רוצים לקבל עדכונים שוטפים מאתר בעניינים ומה-ICC בכלל? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

אלופה

Comments are closed.