בעניינים: המלצות השבוע

הבילויים שלנו בשבועות האחרונים עברו לפורמט של אונליין, אבל העובדה שאנחנו בבית לא צריכה למנוע מאתנו גם ליהנות ולהעשיר את עצמנו. ברשת מוצעים אינספור שידורים חיים, הרצאות זום ואתרים מקוונים ללמידה שיעזרו לנו להפוך את התקופה הזאת מלימון ללימונדה מרעננת. קבלו את האירועים שליקטנו עבורכם:

בין הפסוקים: מפגש לימוד ושיח בחברותא בעקבות גיבור/סיפור מקראי.

יום שני 5.25, 8 בערב

לקראת שבועות שבפתח, יעסוק המפגש במגילת רות במילותיה של רות ״אל תפגעי בי לעזבך״, בה נפרש בפנינו סיפור נוסף, מעבר לזה המוכר. זהו סיפור נוסף על השיחה הכואבת, העמוקה, בין רות לנעמי בתוך סערת הרגשות המשותפת לשתיהן, ביחד נגלה את השיחה טעונת הרגשות בין שתי הנשים; שיחה שמאפשרת לנו הזדהות והשראה, כיחידים וכקהילה. את המפגש מארגן ה-APJCC ותנחה אותו אסתי בן דוד. להרשמה לחצו כאן.

ישראל בראי האירוויזיון

שני מפגשים, ב-19 וב-26 במאי

סדנת הדגל של ה-ICC בהנחיית אילן ויטמברג, תתארח ב-APJCC לשני מפגשים במהלכם תעקבו אחר המאורעות ההיסטוריים המכוננים בחייה של המדינה ותגלו איך הם משתקפים בשירים שישראל בחרה לשלוח לאירוויזיון. לפרטים לחצו כאן

תיקון ליל שבועות: התהוות

משמרת לילה: מוצאי שבת, 30 במאי, 8:30 עד 11:30 בלילה
משמרת יום: יום ראשון, 31 במאי, 10:00 בבוקר עד 12:30 בצהריים
תיקון ליל שבועות הוותיק והאהוב ייחגג השנה במתכונת כפולה ומיוחדת באופן מקוון. בשיתוף פעולה עם ארגון בינ"ה וארגונים שותפים נוספים, נחווה מגוון רחב של הרצאות, סדנאות, מפגשים מוזיקליים ומעגלי שיח וירטואליים בעברית ובאנגלית. נתכנס לחלק הראשון במוצאי שבת ונפגש בשנית ביום ראשון בבוקר.
הארוע ייערך השנה בסימן "התהוות": חג השבועות מציין נקודת ציון חשובה בתהליך ההתהוות של העם היהודי עם קבלת התורה, והשנה, יותר מכל זמן אחר, אנו כיחידים, כקהילה וכחברה גלובלית, חווים שינויי התהוות מרחיקי לכת עליהם ננסה לעמוד יחד במפגשים השונים במהלך האירוע. אנו נרגשים לערוך השנה לראשונה תיקון ליל שבועות המזמין את הקהילה כולה, דוברת העברית והאנגלית, לציין את החג יחד ולחגוג בצוותא את עושרה של התרבות היהודית על כל גווניה.
באירוע יתארחו שורה של דוברים מישראל ומארצות הברית במגוון תחומים של תרבות יהודית, ספרות, מגדר, מוסיקה, אומנות, תנועה, קולינריה ועוד. ללפרטים והרשמה לחצו כאן.

מעבדת חגים: שבועות

יום שני, 26 במאי, 8:30 בערב

האם שבועות הוא חג הביכורים או חג מתן תורה? תלוי את מי שואלים. הנכן/ם מוזמנות/ים למעבדת חגים עם יעל יחיאלי בה נלמד על מקורות חג השבועות, הרעיונות והערכים הקשורים בו. כיצד השפיעה התנועה הציונית החלוצית על אופי החג? המפגש יתקיים באמצעות זום. אנא הרשמו לקבלת הקישור.

כתיבה בימי קורונה עם מאיה ערד

מחלקת ה-ICC הקימה בשיתוף עם הסופרת מאיה ערד קבוצת פייסבוק שיתופית בה ניתן לחלוק, להביע ולהתייעץ בכל הקשור לכתיבה. להצטרפות לחצו כאן.

הצעות לפעילויות מקוונות למבוגרים בבית

מתוך אינסוף האתרים ורשימות הלינקים שמסתובבים הרשת, ליקטנו את המקורות המובחרים שיאפשרו לכם ללמוד בין היתר היסטוריה, שפות, הורות ואפילו לספוג קצת קולטורה בצפייה בהצגות תיאטרון אונליין. קבלו את הרשימה שכל הזמן מתעדכנת.

אתרים ללימודי אונליין לילדים בבידוד

הילדים מבלים עכשיו שעות מול המסך? אם אתם נאלצים לעבוד תוך כדי הסגר ומתקשים להעסיק אותם, נצלו את זמן המסך שלהם ללמידה והעשרה. מתוך מבול הרשימות שמסתובבות ברשת בחרנו לכם בפינצטה את האתרים שבאמת מלמדים ומכילים מידע איכותי וטוב- גם באנגלית וגם בעברית. לרשימה לחצו כאן.

jewishLIVE

פורטל לשידורים חיים הקשורים ליהדות מכל הזרמים. באתר תמצאו שידורים בנושאים שונים החל מתרבות ורוחניות ועד לתכנים לילדים. יהדות ללא קשר לחוויות יהודיות המוזרמות בשידור חי, מאירועי תרבות ועד רוחניות וכלה בתכנות לילדים. לכניסה לאתר לחצו כאן.

 

*רוצים לקבל עדכונים שוטפים מאתר בעניינים ומה-ICC בכלל? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

אלופה

Comments are closed.