סיור בשכונת Cole Valley

רוצים להנות מיום נעים ורגוע באווירה של חו"ל? אני מציעה לבקר בשכונה קטנה ושקטה, ממש במרכז העיר הרועשת, ולדמיין שאתם מסתובבים בעיירה קטנה בחו"ל, תיירים שעוצרים לחצי יום: קול וואלי היא שכונה צבעונית בסגנון מיושן-מה, אבל עם הרגשה גדולה של בית. השכונה ממוקמת דרום-מזרחית לגוֹלדֶן פּארק. הבתים, תגלו מייד, מתוחזקים הייטב למרות גילם המופלג, הרחובות מוּצָלים על-ידי עצים רִחבי צַמֶרַת, והעיקר-שקט מסביב. לי יש הרגשה של פריז ממוזערת, מיני –פָּרִיז. לראות נוף פאנורמי מדהים של העיר [ולצלם!], סעו [או טפסו- למשוגעי האתגרים] לפסגת טַאנק הִיל פארק. [דרומית מהשדרה ה-17, בקצה רחוב בֶּלגרֵייב, או מרחוב קלייטון]. בשנות 1990 ובעיקר בסוף העשור הזה,…

רוצים להנות מיום נעים ורגוע באווירה של חו"ל?

אני מציעה לבקר בשכונה קטנה ושקטה, ממש במרכז העיר הרועשת, ולדמיין שאתם מסתובבים בעיירה קטנה בחו"ל, תיירים שעוצרים לחצי יום:

קול וואלי היא שכונה צבעונית בסגנון מיושן-מה, אבל עם הרגשה גדולה של בית. השכונה ממוקמת דרום-מזרחית לגוֹלדֶן פּארק. הבתים, תגלו מייד, מתוחזקים הייטב למרות גילם המופלג, הרחובות מוּצָלים על-ידי
עצים רִחבי צַמֶרַת, והעיקר-שקט מסביב. לי יש הרגשה של פריז ממוזערת, מיני –פָּרִיז.

לראות נוף פאנורמי מדהים של העיר [ולצלם!], סעו [או טפסו- למשוגעי האתגרים] לפסגת טַאנק הִיל פארק. [דרומית מהשדרה ה-17, בקצה רחוב בֶּלגרֵייב, או מרחוב קלייטון].

בשנות 1990 ובעיקר בסוף העשור הזה, הפכה השכונה למקור משיכה לאנשים יחסית צעירים, מעובדי ההיי-טק ולכל ה-דוֹט קוֹמֶרס. למשל קרייג ניוּמַרק, מייסד קרייגס ליסט, היה תושב השכונה עד לפני זמן קצר.

כמובן שלמקום התוודעתי דרך בני הצעיר, ולכן ההתנסויות וההמלצות לגבי אוכל היפסטרי! נתחיל מיופי של חנות לגבינות: סֶיי צִייזהיא חנות נהדרת למי שאוהבים גבינות. מכל הסוגים ומכל הטעמים!  חנות הדברים היפים שנקראת  "החנות"- דִי שוֹפּ. אמניים מקומיים, אמנות יפה לבית ותכשיטים יפים ומיוחדים.

חנות כלי העבודה מחייבת בּיקור! בחוץ תראו את השתילים העונתיים הצבעוניים. בפנים תמצאו כל מיני אביזרים ופטנטים שלא ידעתם שאתם צריכים או מחוייבים שיהיו שלכם. כיף של חנות.

ועכשו לענייני אוכל: הכל מהכל יש כאן, זה פשוט עניין של טעם והעדפה:

זַאזִי– בית קפה לארוחות מעניינות לכל היום. פריז ציורית ואמיתית פה! אפשר לשבת גם בחצר האחורית-יותר כיף.ישנם ימים בהם ארוחות הערב מוגשות רק בצרפתית. חוויה!

הבּוּלַאנז דִי קוֹל וַואלִי– דברי המאפה מדהימים [להזהר מהעיניים הגדולות והקלוריות] וקפה, על פי מומחה הקפה הצעיר שלי- משהו משהו!  המקום פתוח מימי רביעי לימי ראשון וסגור בשני ושלישי.

אם סושי הוא הטעם שלכם-מעבר לפינה, אצל גרַאנדֶהוֹ.

מאת סיגל קלטר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button