Cupertino

קופרטינו ידועה כליבה של ממלכת "אפל", אך יש בה גם הרבה יותר מכך: תושבי העיר יצאו מאד נשכרים מההתפתחות האדירה שידע האזור. עדות לכך הן וילות הפאר על הגבעות המערביות של העיר. העיר הצליחה לבנות יחס מצוין בין תעשיית היי-טק, המסחר והשירותים והמגורים, ובכך הפכה להיות עיר צומחת בהתמדה ואשר מעניקה איכות חיים לתושביה. העיר מאד מגוונת באוכלוסייתה ובה אחוז ניכר של תושבים ממוצא אסיאתי. העיר ידועה במערכת חינוך טובה ובמתקנים ומסגרות רבות לשעות הפנאי ולהעשרה לכל המשפחה. בעיר לא התפתח מרכז עיר כמו בשכנותיה מצפון ודרום והיא ידועה בסביבה נופית יפיפייה ובפארקים הרבים המשולבים בה. מספרים מעניינים: מספר תושבים:…

קופרטינו ידועה כליבה של ממלכת "אפל", אך יש בה גם הרבה יותר מכך: תושבי העיר יצאו מאד נשכרים מההתפתחות האדירה שידע האזור. עדות לכך הן וילות הפאר על הגבעות המערביות של העיר. העיר הצליחה לבנות יחס מצוין בין תעשיית היי-טק, המסחר והשירותים והמגורים, ובכך הפכה להיות עיר צומחת בהתמדה ואשר מעניקה איכות חיים לתושביה. העיר מאד מגוונת באוכלוסייתה ובה אחוז ניכר של תושבים ממוצא אסיאתי.
העיר ידועה במערכת חינוך טובה ובמתקנים ומסגרות רבות לשעות הפנאי ולהעשרה לכל המשפחה. בעיר לא התפתח מרכז עיר כמו בשכנותיה מצפון ודרום והיא ידועה בסביבה נופית יפיפייה ובפארקים הרבים המשולבים בה.

מספרים מעניינים:

מספר תושבים: כ – 60,000
אחוז מהתושבים ממוצא אסייתי: 45%
גיל חציוני: 38
גודל ממוצע למשפחה: 3.2 נפשות
הכנסה חציונית למשפחה: כ – 130,000$

אתרים בעלי עניין:

De Anza Community College
21250 Stevens Creek Blvd.Cupertino (408) 865-8820
www.deanza.fhda.edu

חלק ניכר מהסטודנטים בקולג' האזורי הם שכירים של החברות הרבות בעמק. אלה מגיעים ללמוד הרחבה והעשרה בתחומים הנוגעים לעיסוקם. הקולג' נחשב טוב ובעל דגש חזק על דיספלינות עסקיות ועל אפליקציות מעשיות. הקמפוס עצמו יפה וממוקם בשטחים נרחבים ומטופחים ובו מספר מוקדים שווים ביקור:
California History Center, הממוקם בבית גדול מפואר ומדהים ובו תערוכות מתחלפות על ההיסטוריה של קליפורניה והרצאות פתוחות לציבור בדרך כלל על נושאים מגוונים.
Stocklmeir Library – ספריה עשירה של ספרים אך גם עלונים, עיתונים, קטעי וידאו ומאמרים בתחומי ההיסטוריה של האזור. www.deanza.fhda.edu/CalifHistoey/CaliforniaHistory.html
Minolta Planetarium– פלניטריום בו ניתן לצפות בהופעות שונות בכיפה הרחבה המכסה את המבנה. זו נתרמה יחד עם המקרן המשוכלל על ידי חברת מינולטה. בערבי שישי ושבת מוקרנת הופעת לייזר מרשימה לקול מוסיקה מותאמת.
www.planetarium.fhda.edu/pltwww/ghome.html
FlintCenter, הוא אודיטוריום גדול ובו מוצגות הופעות מגוונות החל מברודווי ועד לקונצרטים של התזמורת הסימפונית של סאן חוזה. www.flintcenter.com
Flea Market – בכל מזג אוויר, בכל שבת ראשונה של החודש נערך שוק פשפשים בקמפוס. יש האומרים שזה שוק הפשפשים הגדול ביותר בחוף המערבי, ובו למעלה מ – 900 מוכרים.

Rancho san Antonio County Park
www.claraweb.co.santaclara.ca.us/parks

הפארק קטן והביקור בו מהנה ונעים. ממוקם במורדות ההרים במערב העיר. משכנה של חווה חקלאית חינוכית המנוהלת על ידי העיר ומהווה מוקד משיכה ובילוי עבור משפחות עם ילדים צעירים (Deer Hollow Farm). בפארק מגרשי טניס, מסלולי רכיבה על אופניים, רכיבה על סוסים, 23 מייל של מסלולי טיול ועוד.

StevensCreekCountyPark
www.claraweb.co.santaclara.ca.us/parks

פארק גדול ועשיר בנופים של קניונים, כרי דשא, יערות ירוקי עד, חורשות אלונים ונחל מרכזי (Stevens Creek). מלבד מסלולי הטיול הרבים, ניתן לשכור סוסים (Garrod Stables – 408-867-9527 ליד הכניסה הדרומית לפארק). פעילויות נוספות: רכיבה על אופניים, סירות משוטים, דייג, קייאקים, חץ וקשת ועוד.

Deep Cliff Golf Course
www.playdeepcliff.com

תרבות הגולף המאד מפותחת באזור, במיטבה. זהו מגרש הגולף הטוב ביותר בעמק, ובודאי בעל הנופים היפים ביותר. אם אתם לא מהמשחקים, נסו את בית הקפה ולו רק בשל הנוף והרוגע הנשקף ממנו, ובכדי לחוש ממרחק את אווירת המשחק הקלאסי והמלכותי הזה.

ValcoFashionPark
(408)255-5660www.shopyourmall.com

זהו ה"קניון" היחיד של קופרטינו. למרות המבנה המעט מבלבל, זהו אחד מהקניונים היותר מתאימים ללכת אליו עם ילדים (אם זה הכרחי). יש בו החלקה על קרח, ומרכז משחקים גדול (מכונות משחק) ומסעדות ידידותיות לילדים. וכמובן את כל הרשתות המרכזיות תחת קורת גג אחת.

CupertinoVillageShopping Center
Wolfe Rd & Homestead, Cupertino, CA95014

מרכז קניות קלאסי ונינוח, ובו מרבית החנויות אסיאתיות. אך גם – הפאב הבריטי היחיד באזור, ובו ניתן לקבל ממאכלי הפאבים המקוריים: דג עם צ'יפס, סטייק וולינגטון ובירה בריטית באווירה מתאימה (Duke of Edinburgh http://www.theduke.com/).

Cinema at Sundown
Memorial Park Amphitheatre, Stevens Creek Boulevard and Mary Avenue, Cupertino; 408.777.3120

בכל קיץ מארגנת העיר הקרנות של סרטי איכות באמפי-תאטרון בממוריאל פארק. ההקרנות חינם והחוויה משפחתית ומהנה. בדקו באתר העיר לגבי הסרטים והמועדים המתוכננים.

Ridge Vineyards
17100 Montebello Rd., Cupertino; Sat-Sun 11-4pm; 408.867.3233
http://www.ridgewine.com/visiting/visiting.tml
אחד מהיקבים הידועים והטובים ביותר של קליפורניה ממוקם במורדות ההרים של קופרטינו. טעימות מהיינות שלהם מתקיימים ללא תשלום בסופי השבוע. אמנם אין סיורים ביקב ואין מכירת אוכל במקום, אך ישנם שולחנות פיקניק הצופים על נוף משגע של העמק, על בסיס "ראשון מגיע – ראשון מקבל".


Free Shakespeare in the Park

Memorial Park Amphitheatre, Stevens Creek Boulevard and Mary Avenue, Cupertino
http://www.sfshakes.org/park/index.html
שלוחה של תיאטרון שייקספיר בפארק בסן פרנסיסקו. הצגות אכותיות , ללא תשלום, באווירת פסטיבל. מתקיים לרוב בחודשי הקיץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button