פאלו אלטו

עמית בן דוד 7/21/2014 העיר האוניברסיטאית של עמק הסיליקון. לאוניברסיטת סטנפורד כנראה השפעה מכרעת על צביונה של העיר. העיר נחשבת לאחת הערים בה התושבים הם בעלי ההשכלה הרחבה ביותר. למעלה מ – 80% מבוגרי התיכון מגיעים לקולג', וללמעלה מ –75% מהתושבים מעל גיל 25, יש לפחות 4 שנות השכלה גבוהה. הרבה מחברות ההיי-טק באזור החלו מפיתוחים ורעיונות של תלמידי האוניברסיטה ובמובנים רבים ניתן לומר כי פאלו אלטו וסטנפורד השוכנת לצידה, הן עיר ההולדת של עמק הסיליקון כולו. אך פאלו אלטו אינה רק סטנפורד. זו היא עיר עם שכונות מטופחות, אחת הערים האמידות ביותר בקליפורניה ובארה"ב ובעלת איכות חיים גבוהה ביותר,…

עמית בן דוד 7/21/2014

העיר האוניברסיטאית של עמק הסיליקון. לאוניברסיטת סטנפורד כנראה השפעה מכרעת על צביונה של העיר. העיר נחשבת לאחת הערים בה התושבים הם בעלי ההשכלה הרחבה ביותר. למעלה מ – 80% מבוגרי התיכון מגיעים לקולג', וללמעלה מ –75% מהתושבים מעל גיל 25, יש לפחות 4 שנות השכלה גבוהה. הרבה מחברות ההיי-טק באזור החלו מפיתוחים ורעיונות של תלמידי האוניברסיטה ובמובנים רבים ניתן לומר כי פאלו אלטו וסטנפורד השוכנת לצידה, הן עיר ההולדת של עמק הסיליקון כולו.

אך פאלו אלטו אינה רק סטנפורד. זו היא עיר עם שכונות מטופחות, אחת הערים האמידות ביותר בקליפורניה ובארה"ב ובעלת איכות חיים גבוהה ביותר, מודעות גבוהה לשימור היסטורי וסביבתי, שמירה על שטחים פתוחים ופיתוח מרכזים לחיזוק הקהילה, תרבות, פנאי וספורט לתושביה.
מספרים מעניינים:
מספר תושבים: כ – 62,000
מספר עסקים ועובדים: 6000 עסקים ובהם 98,000 עובדים.
פארקים עירוניים: 37
הכנסה ממוצעת למשפחה: 160,000$

אתרים בעלי עניין בעיר:
AmericanHeritageMuseum
351 Homer Avenue, Palo Alto, California 650-321-1004
http://www.moah.org/
הטכנולוגיה באזור אינה דבר השייך לעשרות השנים האחרונות באזור בלבד, וביקור במוזיאון חביב ומעניין זה, ימחיש זאת. המוזיאון הממוקם במבנה היסטורי, מציג עשרות המצאות אלקטרוניות ומכאניות מהמאה ה – 19 וראשית המאה ה – 20. בין השאר, תצוגה מעניינת של חשיבות הדפוס והרדיו בהתפתחות תקשורת המונים. פתוח בסופי שבוע בלבד. כניסה ללא תשלום.
StanfordUniversity
http://www.stanford.edu/dept/visitorinfo/
אוניברסיטת סטנפורד, עם 18 חתני פרס נובל שיצאו משורותיה, נחשבת כאחת מחמש האוניברסיטאות המובילות בעולם. הקמפוס תוכנן ועוצב על ידי פרדריק אולמסטד שתכנן גם את "הסנטרל פארק" בניו יורק ואת הפארק המרכזי בשיקגו. ניתן לבלות יום שלם בהכרות עם הקמפוס, המרכזים והאתרים המעניינים בו, ובעיקר בלספוג אוירה אקדמית ייחודית. התחילו את הביקור במרכז המבקרים ב"ממוריאל אודיטוריום". משם יוצאים בשעה 11 ובשעה 3:15 סיורים מודרכים בני שעה (ללא תשלום) בקמפוס. הסיורים מודרכים על ידי סטודנטים המהלכים עם פניהם אליכם וגבם לכיוון ההליכה, ובין דאגה לשלומם (שלא יתקלו בדבר), הם מסבירים על האוניברסיטה ומתבלים בסטטיסטיקות מעניינות וסיפורי "מאחורי הקלעים".

המשיכו לתצפית מ"ההובר טאוור" (תשלום סימלי). אתרים מעניינים נוספים, עליהם ניתן לקבל מידע במרכז המבקרים הם:
Sculpture garden Earth Science mineral collection, AntropologyMuseum, Stanford New Guinea
The red Barn stables
לגבי אתרים נוספים בקמפוס ראו פירוט בהמשך.
StanfordMuseum of Art: CantorArtCenter
http://museum.stanford.edu/
18 גלריות מתחלפות במוזיאון הממוקם במבנה מרשים בלב הקמפוס. תצוגות אוספים של אומנים מהמאה ה – 19 וה – 20, כמו גם תערוכות נושאיות המתחלפות מידי מספר חודשים. מוזיאון האומנות הטוב ביותר בעמק. סיורים מודרכים וסדנאות מתקיימים במוזיאון במהלך השנה. מסביב למוזיאון גן של פסלי רודן, ובית קפה עם מרפסת נעימה הצופה על גן הפסלים.
Palo AltoArtCenter
http://www.cityofpaloalto.org/community-services/ac-index.html
מרכז אומנות המנוהל על ידי העיר ובו תערוכות מתחלפות של אומנים, סדנאות באומנויות הבמה ואומנות חזותית לילדים ומבוגרים וכן סדרות של הרצאות בתחומי האומנות השונים.
Stanford Health Library
http://healthlibrary.stanford.edu/
שמירה על אורח חיים בריא היא אחת מהדאגות והעיסוקים החשובים עבור תושבי המקום. הספרייה מרכזת מידע מקיף ומעמיק בתחומים רפואיים. הספרייה ממוקמת במרכז הקניות הגדול של סטנפורד ופתוחה לציבור הרחב. היא כוללת אוסף גדול של ספרים, מגזינים רפואיים, קטעי עיתונים וכתבי עת המוקדשים לנושא חינוך לבריאות. בספריה מסופי מחשב עם בסיס נתונים גדול וקטעי וידאו הניתנים לצפייה בשלל תחומים הקשורים לבריאות ובריאות הציבור.
Palo Alto Baylands Nature Preserve
http://www.city.palo-alto.ca.us/community-services/pk-baylands.html
זהו מקום מוצלח לסיור רגלי לאור שקיעה. הביאו משקפות לתצפת על מיני העופות הרבים הנראים מהטיילת הנוחה, הנמשכת מקו החוף, פנימה אל ביצת המלחה. במקום מרכז מבקרים קטן וכן סיורים מודרכים עם ביולוגיים, המסבירים על שפע ויחוד החי והצומח בבית הגידול של המלחה הכל כך אופייני לאזור. הכונו לרוחות חזקות. בסמוך גם בריכת ברווזים גדולה, המהווה אטרקציה לילדים (למרות השלטים המבקשים לא להאכיל את העופות).
Palo AltoJuniorMuseum and Zoo
http://www.city.palo-alto.ca.us/community-services/museum-index.html
מוזיאון קטן וחמוד המתאים במיוחד לילדים קטנים ועוסק בתחומים שונים של מדעי החיים והטכנולוגיה. המוזיאון מופעל על ידי מתנדבים, ונבנה על עיקרון לימוד תוך משחק. התערוכות מתחלפות מידי שנה. בחצר המוזיאון ישנו גן חיות קטן ובו חיות אופייניות לאזור. פתוח בימי ג'-א' (סגור בימי שני), ללא תשלום.

StanfordShopping Center
http://stanfordshop.com/
ממוקם בסמוך ועל קרקעות האוניברסיטה, מרכז קניות אקסלוסיבי זה, מעוצב כגן פורח. עם 140 חנויות איכותיות, מחנויות בוטיק ועד לרשתות גדולות, זהו ללא ספק מרכז הקניות המפואר והמיוחד ביותר שיש לאזור להציע. עיצובו הייחודי, הצמחייה המטופחת במשך כל השנה, ציורי הקיר והמזרקות, הקשתות והמעברים, הופכים את ההסתובבות לנעימה במיוחד וליותר מענגת מחוויית קניות במרכזי קניות אחרים.
Palo Alto Players
http://www.paplayers.org/
קבוצת תיאטרון מהותיקות בעמק המעלה מחזות דרמה, מחזות מוסיקליים וקומדיות. עונת ההצגות היא מספטמבר ועד יולי וההצגות נחשבות בדרך כלל איכותיות.
BrownBagConcertSeries
CogswellPlaza, Lytton and Ramona streets, Palo Alto
http://www.city.palo-alto.ca.us/community-services/acult-brownbag.html
קונצרטים מגוונים תרבותית הכוללים להקות ג'אז, בלוז, רוק, פולק, קאנטרי, אופרה ומוסיקה ווקלית, תחת כיפת השמיים. מקסים לכל המשפחה.

Arastradero Preserve
http://www.city.palo-alto.ca.us/community-services/nat-arastradero.html
Parking lot on Arastradero Road, .4 mile north of Page Mill Road; 8am-sunset; 650.329.2423
שמורה נחמדה בהרים שמעל סטנפורד ופאלו אלטו, המתאימה לטיולים רגליים בחורשות האלונים, משטחי הדשא, האגם, דייג, טיולי סוסים ורכיבה על אופניים.

ElizabethF.GambleGardenElizabethF.GambleGarden
1431 Waverly St., Palo Alto; dawn-dusk; 650.329.1356 ,
http://www.gamblegarden.org/
נכס היסטורי שנתרם לעיר ע"י משפחת גמבל (מקימי חברת פרוקטור וגמבל, יצרנית הידועה למוצרי צריכה). כיום סביב הנכס גנים יפים, הדגמות, חוגים וסדנאות בנושאי גננות. הגנים פתוחים ללא תשלום כל יום, ואילו באתר תמצאו לוח אירועים מפורט לפעילויות לכל המשפחה.

The Dish Walk
בגבעות מעל סטנפורד התבססו עם השנים מסלולי הליכה לכל מי שחפץ בשיפור הכושר הגופני, ובפעילות ספורטיבית מהנה על רקע נופים מקסימים של המפרץ. שימו לב היכן אתם חונים (לאורך רחוב סטנפורד) כי במקום ניתנים קנסות על בסיס קבוע למי שאינו מציית לכללי החניה. ההליכה כוללת עליות ומורדות והמסלול הטבעתי נמשך כ – 6 ק"מ. זה אינו פארק משפחתי (במובן זה שאין בו שירותים בסיסיים למטיילים, המסלול אינו קצר, מאמץ לילדים קטנים וכן לא ניתן להכניס מזון, אופניים או כל כלי דו גלגלי אחר למעט עגלות ילדים המותאמות ל"הליכה בשטח").

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button